Dickson – kolekcja Sunworker

TWÓRCA INTELIGENTNYCH TKANIN
Będąc perłą w koronie branży tkanin technicznych, firma Dickson jest obecnie uznawana na świecie za wzór dla zewnętrznych tkanin doskonałej jakości. Wytwarzane pod dwoma firmowymi markami flagowymi DICKSON® i SUNBRELLA® są używane przez czołowych projektantów, architektów i producentów łodzi. Innowacja, będąca główną siłą napędową grupy, pozwala firmie Dickson na stałe dostarczanie szerokiej palety produktów i tkanin tekstylnych, a celem ich wszystkich jest poprawa środowiska domowego i pomieszczeń w pracy ludzi. Firma obecnie dostarcza rozwiązania dla czterech głównych rynków: ochrony przed słońcem, przestrzeni życiowych na zewnątrz, dekoracji wnętrz i osprzętu na łodzie. Dzięki połączeniu eksperckiej wiedzy technicznej i kreatywności, blask firmy Dickson promienieje w ponad 110 krajach na 5 kontynentach.

KLUCZOWE DATY
1836 > Przędzalnia Dickson otwarta w Dunkierce, to najstarsza firma przędzalnicza we Francji
1840 Dickson dodaje do działalności przędzalniczej dodaje splatanie i dołącza do branży tkanin, produkując żagle i wynajdując nowe procedury zapobiegające gniciu tkanin żeglarskich es
1945 Dickson wprowadza pionierskie tkaniny wykonane z włókien syntetycznych, które zapewniają optymalną trwałość
1969 Połączenie się przędzalni Dickson i Constant
1980 > Firma rozwija się międzynarodowo, otwierając kilka filii zagranicznych
1998 Dickson-Constant dołącza do amerykańskiej grupy Glen Raven, światowego lidera produkcji zewnętrznych tkanin technicznych
2008 Dickson-Constant wynajduje pierwszy prototyp tkaniny fotowoltaicznej
2011 Aplikacja Dickson Designer, pierwszy symulator 3D markiz dostępny na urządzenia mobilne i tablety
2013 Dickson wypuszcza kolekcję podłóg plecionych

AKTYWNIE POMAGAMY OBNIŻYĆ KOSZTY ENERGII DZIĘKI PRODUKTOM PRZYJAZNYM ŚRODOWISKU NATURALNEMU
Termo-regulujące i samoczyszczące tkaniny zapewniają wydają ochronę przeciwsłoneczną, a wkrótce wytwarzanie energii elektrycznej (fotowoltaiczne): produkty opracowane przez firmę Dickson są zaprojektowane tak, aby dbać o środowisko naturalne i poprawiać środowisko życia ludzi. Bezproblemowo są one zgodne z standardami budynków nowej generacji: HQE i BBC.

MINIMALIZACJA WYKORZYSTANIA SUBSTANCJI CHEMICZNYCH
Firma Dickson poważnie traktuje konieczność możliwie dużego ograniczenia śladu węglowego związanego ze swoimi produktami i dlatego produkuje wydajne, długotrwałe tkaniny, głównie bez potrzeby ich barwienia, które jest procesem mocno zanieczyszczającym i zużywającym duże ilości wody.

OPTYMALIZACJA ZARZĄDZANIA ENERGIĄ
Wydajne zarządzanie zarówno zużyciem energii, jak i wody jest priorytetem firmy Dickson. Z tego powodu narzędzia i procesy obróbki używane podczas procesu produkcyjnego realizowane są przy temperaturach wynoszących około 100°C. Woda ściekowa jest ponownie używana do ogrzania wody podawanej, a odpady produkcyjne poddawane są recyklingowi.

ŚWIADOMOŚĆ BUDYNKÓW, INFORMOWANIE KLIENTÓW I OSÓB ODPOWIEDZIALNYCH ZA SPECYFIKACJE
Firma Dickson pomaga budować publiczną świadomość dotyczącą skuteczności ochrony przeciwsłonecznej jako narzędzia do oszczędzania energii. W szczególności we współpracy z ekspertami branżowymi firma Dickson opracowała oprogramowanie obliczające oszczędność energii wynikającą z ochrony przeciwsłonecznej w skali całego budynku.

www.dikcson.pl

 

kolekcja SCREEN dostępna tutaj